Vznik divadla pre deti

Kto sme, čo sme.

Divadlo pre detiDvojica Mici a Mňau vznikla pred štyrmi rokmi ešte pod strechou ochotníckeho divadla – Divadlo na zastávke. Divadlo pôsobilo v Karlovej Vsi v kultúrnom dome. Katka a Dada videli potrebu detských predstavení a tak vytvorili postavičky Mici a Mňau prezentujúce nové divadlo pre deti. O rok neskôr sa Mici a Mňau osamostatnilo a vzniklo O.z. Mici a Mňau, ktoré zastrešuje všetky jeho podoby, či už divadelnú, hudobnú alebo charitatívnu.

Pekne poporiadku

1. rok

Prvý rok sme strávili na scéne Karloveského centra kultúry. Bol to pekný rok, kedy sme skúšali, čo na deti platí a čo nie. Taktiež sme vytvorili konečný kostým a podobu Mici a Mňau. Okrem účinkovania na domovskej scéne sme hrali na Karloveských hodoch, ktoré Dada moderovala, a prišla prvá ponuka hrať v detskom centre.

2. rok

Druhý rok sme sa osamostatnili a vzniklo Občianske združenie Mici a Mňau. Prečo O.z.? Našimi aktivitami chceme priniesť prospech nielen zdravým deťom, ale aj tým, ktorým toto zdravie až tak neslúži alebo majú iné obmedzenia.  Hlavným cieľom je podporovať deti s Cystickou fibrózou.

V tomto roku sa nám podarilo začleniť medzi divadlá pre deti, ktoré navštevujú materské školy, pravidelne hrajú v divadelných priestoroch ako napríklad Divadlo Gašparkovo, Bibiana, Stará Tržnica, Galéria Nedbalka.

No najviac nás teší, že sa nám podaril projekt Nádych- výdych.

(Natočenie informačného videa a vytvorenie divadelného predstavenia s témou cystickej fibrózy  a starostlivosti o zdravie.)

3. rok

Pokračovali sme v našich divadelných aktivitách v materských školách, školských zariadeniach a centrách.

Hrali sme v kultúrnych zariadeniach a na rôznych kultúrnych akciách.

Podarilo sa nám natočiť ďalšie edukatívne video Drak Imuňák, a na podporu detí s CF sme spolupracovali na akcii DEŇ SLANÝCH VETERNÍKOV a Neobyčajnom bazáre.

4. rok

Tento rok sa nesie v znamení nových výziev.

Vydali sme naše prvé hudobné CD Mici a Mňau: Sestričky.

Pripravujeme krst a novú formu,  internatívne koncerty so živou kapelou.

Na tejto ceste nám pomáha Lucka – pramenitá voda, čo sa nesmierne tešíme.